Vínna špacírka spája génius loci Banskej Štiavnice s príbehmi konkrétnych vín

Po roku sa Vám opäť pripomíname so Štiavnickou vínnou špacírkou. Vínna špacírka spája génius loci Banskej Štiavnice s príbehmi konkrétnych vín. Prémiové víno má špecifický charakter, vzbudzuje vášeň a emócie. Pochádza z konkrétneho vinohradu a stvorili ho konkrétni ľudia, s ktorými sa tu môžete osobne stretnúť. Tieto vína sú každý rok iné a vždy ponúkajú nové chuťové zážitky. Väčšina prezentovaných vín pochádza zo sopečného podložia z širšieho okolia Banskej Štiavnice. To mu dodáva špecifické vlastnosti.

Špacírka 2018

Víno nájdete na miestach, ktoré nie sú bežne počas roka dostupné. Staré štôlne, schované za fasády historických budov, klenbové pivnice a uzavreté dvory tvoria vínne zastávky, kde budete môcť ochutnať prémiové vína a porozprávať sa s ich tvorcami. Na tento ročník sme pripravili jednu novú vínnu zastávku – Kaviareň Barcadam. Hlavnou odrodou tohto ročníka je Rizling vlašský, ktorý je v našom regióne významný medzi bielymi vínami. Podrobne sa rizlingu budeme venovať v piatok večer v programe: Odrody sveta.

Cieľom Vínnej špacírky nie je kvantita, ale lokálny pôvod a jedinečnosť vín. Väčšina zúčastnených vinárstiev pochádza z vinohradníckych oblastí, ktoré sú od Štiavnice vzdialené do 100 km. Ich spoločným cieľom je zachovanie autentického vinohradníctva a vinárstva. Zastúpené sú regióny Tekov, Hont, Strekov… ale aj Tokaj či Požitavie.Vínna špacírka 2018 ponúkne viac ako 130 vín od 25 vinárov.

Rezervujte si lístok

Aj vzhľadom na jedinečnosť priestorov, v ktorých sa festival uskutoční je kapacita návštevníkov limitovaná. Do predaja bude uvoľnených 444 lístkov na Štiavnickú vínnu špacírku (sobota), kapacita ochutnávky Odrody sveta (piatok) je obmedzená na 44 miest. Predpredaj lístkov začne 10.10.2018 o 10:00 a trvá do 31.10.2018 alebo do vypredania. O spustení predpredaja Vás budeme informovať cez sociálne siete a web. Po vypredaní lístkov cez predpredaj, nebude možné vstupenky získať na mieste.

Užite si Štiavnicu!

Igor Kuhn a Miro Bahna
organizátori